Відродження

У звільнених містечках мешкає великий відсоток проросійськи налаштованих людей. Українська культура у Слов’янську розвивається лише за рахунок небайдужих людей, які люблять свою країну.
 
Лариса Корецька та Лариса Радіоненко — бібліотекарки Слов’янської міської читальні.
Під час захоплення міста бібліотека продовжувала працювати. Працівники рятували українські книжки, вишиванки, прапори, коли будівлю прийшли розграбувати російські бойовики.
 
Михайло Гаврилів «Борода», боєць Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», брав участь у звільнені Слов’янська, яке проходило з великим прагнення свободи, та мінімальною кількістю зброї, бо ж держава покинула напризволяще бійців.
Марина Данилова — громадьска активістка. Вона відбудовує місто, займається активною волонтерською діяльністю.
 
Олена Шестопалова – художниця, яка займається з місцевими діточками. Вона не лише вчить їх писати картини, а й виховує у них патріотизм.
 
Василь Хоменко «Пан Василь»- громадський активіст. Чоловік влаштовує у Слов’янську безліч культурних заходів для малечі та дорослих. Контролює місцеву владу та розповідає про кожне порушення закону на головній площі міста. За свою активну громадську позицію отримав відкрите не нього кримінальне провадження за статтею 259 частиною 1 Кримінального кодексу України: Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.