Обіцянки VS реалії: що Петро Порошенко не втілив у життя українців

Навесні 2019 року в Україні стартують чергові президентські вибори. Звісно, що кожен з кандидатів, як завжди, анонсує, що саме він зробить, якщо громада обере його головою країни. Під словом «анонсує», на жаль, потрібно читати – навішає нової порції лапши, якою українців годують вже 28-ий рік поспіль.

Почнемо з найцікавішої персоналії – діючого президента України Петра Порошенка. Пан президент поки що не зробив офіційну заяву стосовно того, що буде балотуватися на цей пост знову, але білборди, сітілайти, та різні плакати прямо говорять про те, що Порошенко все ж візьме участь у гонці.

 

Ймовірно, що Петро Порошенко буде боротися за те, щоб наступні чотири роки знову керувати країною, а тому, варто нагадати, що саме Порошенко обіцяв українцям під час роботи президентської кампанії, та чого не зробив.

Як ми пам’ятаємо, Порошенко у 2014 році виступав під гаслом «Життя по-новому», і багато хто з українців з ним погодиться, тому що ціни і тарифи зросли, а ось рівень життя, на жаль, не дуже. До речі, обіцянки-цяцянки уряду ми також розберемо, але пізніше.

У далекому 2014 році Петро Порошенко обіцяє своєму народові, що з його приходом до влади продасть увесь свій бізнес, крім «5 каналу». Більш за все українців хвилювало питання, що буде з компанією «Roshen», яка виготовляє солодощі. Тоді ще позафракційний депутат Петро Порошенко наголошував, що якщо громада повірить йому та зробить його президентом — він продасть компанію, адже на посту президента він буде піклуватися виключно про добробут українців. Обіцяно — не зроблено. Порошенко досі володіє «Roshen», хоча на умовах сліпого трасту.

У кінці квітня 2014-го він говорить про те, що курс національної валюти до долару буде десь в районі 10 гривень за долар. Станом на 30 жовтня один долар кошує в Україні 28,20 гривень, згідно з офіційною інформацією НБУ.

Найяскравіший приклад обіцянок Порошенка — закінчення АТО (Антитерористичної операції) за декалька годин. Станом на 30 жовтня в України ще тривають бойові дії, а на Донбасі проводиться ООС (операція Об’єднаних сил), що являє собою більш модернізовану АТО. Правда, у День національного прапору (23 серпня 2018 року) Порошенко вибачився за цю обіцянку, сказавши, що українці його не так зрозуміли. Вибачення українцям довелось проковтнути, але факт залишається фактом — за час правління Петра Порошенка війна в Україні все ще триває.

Зауважимо, що війна завжди вигідна бізнесменам, якщо вони володіють заводами, що займаються розробкою/постачанням техніки, зброї, амуніції, тощо. «Кузня на Рибальском» (колишня назва «Ленінська кузня») — завод, що знаходиться у Києві. 83% акцій володіє Порошенко. До війни завод виготовляв танкери, катери, тощо. З початком бойових дій на сході України завод починає освоювати нові технології оборонного значення. З 2016 року згідно з рішенням уряду підприємство до 2021 року має право на імпорт/експорт товарів військового значення в інтересах власного виробництва. Саме через володіння цим заводом Порошенко багато разів звинувачували, що той на війні в Україні лише збагачується (наприклад, у 2016 році завод мав чистого прибутку 8,5 млн. грн; у 2017 — вже 18,6 млн. грн.). Наразі займаються його продажем, а покупцем виявився пан Сергій Тігіпко — також цікава персоналія.

Але повернемося до головної теми. Порошенко обіцяв, що за два роки країна досягне енергонезалежності. У 2016 році Володимир Гройсман зауважив, що це стане можливим не раніше 2020 року.

У своїй передвиборчій програмі кандидат у президенти наголошував, що якщо він переможе, то проведе антикорупційну люстрацію у наступних структурах: судовій, правоохоронній, податковій та митній. Обіцяно — не зроблено.

Серед обіцянок Петра Порошенка є й ті, що були виконані або напів-виконані. Їх небагато, але вони є. Та незважаючи на це, обсяг обіцяного дійсно вражає, тому що у разі впровадження цього в життя, війни вже не було б, багато з тих, хто був вбитий, і далі ходив би по цій землі; українці мали б більше грошей на життя (а не існування, як зараз), бо долар тісно прив’язаний до гривні; наш президент не був би мільярдером, адже не мав стільки бізнесу, та не забагачувався би кожен рік. Але це все з приставкою «якби».

Далі ми проаналізуємо, що обіцяв  Петро Порошенко будучи вже головою нашої країни, та що з цього зробив. Або не зробив.

Авторка Анна Любімова