Новий привід для хайпу в Росії: Верховна Рада України може надати Бандері звання героя

Скоро вибори, а отже, розпочався сезон активного збору плюсіків. Народні депутати України подали проект про посмертне нагородження Степана Бандери званням «Герой України». На сайті українського парламенту вже з’явився проект постанови №9368, про яку йдеться мова.

Ініціаторами проекту стали 21 нардеп від «БПП» та «Народного фронту» (13 та 8, відповідно). Проект постанови був зареєстрований 5 грудня. 6 грудня проект передали на розгляд Комітету. Парламентарі відзначають, що ця ініціатива була висунута «з метою вшанування пам’яті борця за незалежність України в ХХ столітті, який проявив силу духу, героїзм і самопожертву у відстоюванні національної ідеї».

Додатково зазначається, що у 2010 році (20 січня) Степан Бандера був нагородженний посмертно званням «Герой України», але вже у квітні того ж року, коли до влади добрався Віктор Янукович, Донецький окружний адміністративний суд скасував цей указ, визнавши його незаконним. Основою для такого вироку стала нібито відсутність у Бандери українського громадянства, а це, згідно з законом, не дає змогу нагородити когось почесним званням «Герой України».

В Росії вже почалася нова істерика стосовно можливого надання почесного звання Степану Бандері. Наприклад, видання News.ru процитувало епатажного російського депутата Віталія Мілонова, який давно славиться яскравими висловлюваннями у бік ЛГБТ, пенсіонерів та, звісно, України. Він зауважив, що Верховна Рада України здатна навіть Гітлера зробити героєм:

Російський політолог Андрій Тихонов акцентував увагу на тому, що Україна не має такого дна, яке не можна пробити. Це було сказано після того, як стало відомо про бажання депутатів надати Бандері звання героя: Багато інших російських видань написало про те, що Бандеру можуть знов героїзувати. Їхня лексика стосовно цього була більш спокійна та нейтральна — журналісти спробували подати сухі факти, не додаючи до своїх текстів образ.

Але серед видань, яким не сподобалась ідея надання статусу героя Степанові Бандері було й балтійське ЗМІ з проросійськими настроями. Чи то народних обранців, чи то мешканців України було названо «неонацистами, які від слів перейшли до справ». Нагадаємо, у минулому році на сайті президента України була зареєстрована петиція стосовно надання Бандері звання «Героя України». За 90 днів петиція набрала дуже мало голосів, тому ії не розглядали:

Звісно, що країна-агресор не дуже полюбляє Степана Бандеру, Романа Шухевича та Симона Петлюру, які нецмовірно сильно бажали зробити рідну неньку незалежною від Московії та йшли до цього власним шляхом. В РФ вже не перший рік Бандеру та Шухевича, першого з яких частенько іменують «бЕндерою», намагаються очорнити репутацію українців, які бажають, щоб їхні герої отримали необхідне вшанування. Задля цього, наприклад, міністр закородонних справ РФ Сергій Лавров знову акцентував увагу на тому, що в матеріалах Нюрнбергського трибуналу нібито є обвинувальний вирок щодо українських націоналістів Степана Бандери і Романа Шухевича. Але насправді це лише міф, оскільки в реальності ні Бандера та Шухевич, ні ОУН чи УПА (як організації) не були засуджені Міжнародним військовим трибуналом в Нюрнберзі у 1945 році.

До речі, наступний, 2019 рік, Житомирська обласна рада оголосила роком Степана Бандери, оскільки 1 січня 2019 року виповнюється 110 років від Дня народження українського націоналіста. В областному центрі встановлять пам’ятник Бандері — як спосіб вшанування українського героя.

Українська нація пам’ятає та шанує своїх героїв, які вибороли свободу нашої країни. Не ідеалізує, а вивчає історію та керується фактами, на відміну від країни-сусіда, яка живе штучними ідолами. Шкода тільки, що наша влада згадує про борців за незалежність України лише коли їм потрібна чергова порція піару.