Бідна країна — багатий президент: наскільки Порошенко збагатився за 365 днів

Чинний президент України Петро Порошенко є вельми цікавою людиною з різнобічними інтересами, навіть якщо дивитися на його персону крізь призму поданих електронних декларацій. Якщо порівняти е-декларації гаранта української Конституції за 2017 і 2018 роки, то стає відомо, що лише за 365 днів Порошенко значно збагатився.

Раніше президент вже був помічений в скандалах, які тісно пов’язані з його чималим доходом, який трохи бентежить і обурює простий народ країни. Українці неодноразово обурювалися через те, що президент не зовсім багатого народу володіє величезними грошима, суми яких для українців є надзвичайними. Зазначимо, що чималий прибуток Петра Порошенка, взагалі, не дуже дивує — президент, який є власником великого і різного бізнесу, отримує за нього гарні гроші. Тому дивуватися його прибутку все ж не варто.

Цікавим у всій цій ситуації є наступне — лише за один рік президент-олігарх значною збільшив свій капітал (на даний момент розглядається виключно дохід Порошенка). Для порівняння прибутку Петра Олексійовича Порошенка ми взяли дві щорічні декларації президента — за 2017 і 2018 роки. Вони, як ми пам’ятаємо, знаходяться у вільному доступі в Єдиному державному реєстрі декларацій, тому зі звітом президента може ознайомитися кожен бажаючий.

Річного періоду цілком достатньо для того, щоб зрозуміти, на скільки коштів у Петра Порошенка стало більше лише за 365 днів. Не будемо дуже сильно заглиблюватися в його декларації, наприклад, не будемо порівнювати зміни, які відбулися в рухомому і нерухомому майні, цінних паперах, юридичних правах, тощо. Звернемо увагу виключно на один пункт в декларації, який стоїть під номером 11. Він називається — «Доходи, в тому числі і подарунки».

Почнемо, мабуть, з декларації президента за 2017 рік. Отже, в графі «Доходи» Петро Порошенко вказав, що володіє 16 303 874 гривнями. Ця сума була отримана головою держави у вигляді зарплати на основному місці роботи, в якості відсотків у банку «МІБ» (до речі, банк належить Порошенку), і як дохід від відчуження нерухомого майна. Зазначимо, що президент, як і його прес-служба, наголошують, що заробітну плату він завжди передає на благодійність.

 

Нагадаємо, оскільки Марина Порошенко, дружина президента, проживає спільно з декларантом, то і її прибуток так само враховується при створенні звіту.

Тепер переглянемо той же пункт у декларації президента, де звітним періодом виступає 2018 рік. Сумарно за 365 днів дохід президента значно збільшився. Згідно з декларацією за минулий рік президент мав прибуток у 1 556 273 803 гривні. У розділі «Доходи, в тому числі подарунки» Петро Порошенко зазначив таке — зарплата за основним місцем роботи, відсотки в банку «МІБ», як дохід від відчуження нерухомого майна, а також дивіденди, включаючи Rothschild Trust Schweiz AG.

Нагадаємо, Петро Порошенко передав компанію Roshen у 2017 році Ротшильдам у вигляді сліпого трасту. Зазначимо, що в такому випадку династія Ротшильдів, яка отримала право на управління, має повну свободу дій, при цьому вони не зобов’язані звітувати перед тією особою, яка передала їм управління. В такому випадку Петро Порошенко не має ніякого впливу на роботу кондитерської компанії, але прибуток від її роботи він все ж таки отримує.

Отже, результат, так би мовити, на обличчя — за 2017 рік прибуток дорівнювався 16,3 мільйонам гривень, а в 2018-у склав вже 1,5 мільярда. Наголошуємо, ми аналізували виключно дохід Петра Порошенка і не заглиблювалися в інші частини його електронної декларації. З цього випливає, що за 365 календарних днів президент став багатшим на зайві два нулі.

Достовірно невідомо, наскільки за рік стали біднішими (або багатшими) українці, яким постійно підвищують тарифи, а також збільшують ціни на продукти харчування, побутову хімію, і багато іншого. Якщо порівнювати прибуток українців у салі (про що говорить глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко), то в 2018 році українець за середню зарплату зміг би купити сала на третину менше, ніж у 2017 році. Тобто, українці далеко не збагачуються, не зважаючи на той факт, що уряд говорить про збільшення середньої заробітної плати.

Нагадаємо, чинний президент України на даний момент займає друге місце в президентських перегонах, поступившись першим місцем шоумену Володимиру Зеленському. За ними йде лідер «БЮТ» Юлія Тимошенко. Найбільша підтримка у Порошенко спостерігається на Заході України — у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. Також українці частіше голосують за Порошенка з-за кордону — за межами України у нього  найбільш сильна підтримка.